Kniha ksichtov alebo defrendácia

Autor: Katarína Hybenová | 10.11.2008 o 7:30 | Karma článku: 13,25 | Prečítané:  3416x

Mohla by som začať tento post tým ako neuveriteľne Facebook mení sociálne vzťahy medzi ľuďmi. Ako Pekná stretne Švárneho na párty ich spoločného známeho Kolaudujúceho nový byt na Vinohradoch. Iskra preskočí v momente, keď Švárny Peknej galantne namieša spomedzi haldy prinesených fliaš Cuba Libre. Namiesto výmeny telefónnych čísel, sa však Švárny nakloní k Peknej a diskrétne zašepká, že si ju „addne“ na Facebooku.  Pekná sa zachichoce a máme to tu.

Nasledujúci pondelok ráno v práci Pekná elegantným klikom prijme ponuku priateľstva a poďho preskúmať potenciálneho Švárneho. V roku  10 b.f. (before Facebook) by Pekná rozhodila siete medzi kamarátkami s cieľom vyzískania zoznamu bývalých a pikošiek za posledný rok. Švárny by pozval Kolaudujúceho najskôr na pivo a kadečo by sa vypytoval, až by Peknej v neskorých večerných resp. skorých ranných poslal sms s pozvaním na kávu. No skrátka Pekná i Švárny by celkom iste spálili aspoň zo 100 kalórií každý, aby získali aspoň aké také info o tom druhom, pretože veď iskra nepreskakuje každý deň... V roku 4 a.f. (after Facebook) sa žiadne pálenie kalórií nekoná a detailné osobné informácie sú hľa na dosah dvoch klikov. Pekná zistí, že Švárny precestoval  celých 14 percent sveta, čo ju na ňu pozitívne zapôsobí. Zároveň zistí, že Švárny počúva naprosto odlišnú hudbu ako ona a jeho najobľúbenejším filmom je Star Wars. WTF!? Ďalej zistí, že to bol Švárneho kolega, čo minulý rok pekne dopálil najlepšiu kamarátku Peknej (mínusové body) a na wall mu píšu samé babenky odkazy typu: „Ahoj Švárny. Hrooozne mi chýbaš. Čo vínečko v utorok večer na našom mieste?“ (veľa mínusových bodov). Pekná by už už hodila Švárnemu nejaký vtipno-inteligentno-sexy odkazík do inboxu, ale preboha, čo je to za chlapa, čo sa ožiera cez pracovné dni s kadejakými Ľahkými... Nič nebude. Pekná nastavuje, less about Švárny.


Rovnako Švárny plný očakávaní klikne bez ostychu úplne priamočiaro na Peknej profil smerujúc rovno na fotky, dúfajúc  v nejaké hot fotos z plážového volejbalu. A preklikáva jedna párty, druhá párty, tretia... párty, číslo ležiaca osmička párty a Pekná na každej fotke s rozpitým pohárom v ruke a v náručí iného Baliča. Švárny prezatiaľ uzavrie, že Pekná je populárna, až kým nenatrafí na fotku z minuloročného Silvestra, kde Pekná s rozmazanou maskarou so značnou opičkou ťažiacou jej rameno predvádza svoje tetovanie na zadočku. Pekná tisíc krát prekliala Drzého, keď bez povolenia uploadoval viac ako nemiestne fotky z tej akcie. A naviac ju otaggoval, aby celý svet videl ako sa opila... A keďže Švárnemu viacej netreba ako hnusné tacky tetovanie, už sa nedostane ani k posudzovaniu uchýlnosti Peknou pridaných aplikáciu a šup, prebieha defrendácia.  Skôr akoby v roku 4 b.f. vychladla káva, na ktorú by Švárny pozval Peknú je priam kozmickou rýchlosťou vyriešené, vzťahy sú krištáľovo čisto jasné. Alebo aj nie.


A ja premýšľam, čo som tým chcela povedať.  Vlastne už si spomínam, že Facebook je zlo aj pre mnohé iné dôvody, a práve preto hneď teraz idem joinuť skupinu, One day without Facebook...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minister Stropnický: Babiš je ako Ronaldo, neposadíte ho na lavičku

Politici sa len tvária, že riešia problémy občanov, to ja neviem, hovorí pre SME odchádzajúci šéf českej diplomacie MARTIN STROPNICKÝ.

DOMOV

Sulík: Je čistá ilúzia myslieť si, že nová vláda sa dá vyrokovať

Ficova hviezda padá, tvrdí šéf SaS Richard Sulík.

Autorská strana Michala Havrana

Šmejdi nás opäť predbehli. A niektoré kruhy tomu naleteli

Nie je nič absurdnejšie, ako keď fašisti hovoria o ochrane života a rodiny.


Už ste čítali?